Montenegró egzotikus tájai és lenyűgöző természeti szépségei Magyarországtól csupán néhány száz km-re találhatóak. A kis köztársaság elbűvölő nevezetességei és vendégszerető népe biztosítéka annak, hogy az oda látogatók elégedetten és fantasztikus élményekkel gazdagodva térjenek haza.
Montenegró területe a régészeti leletek tanúsága szerint már az őskorban lakott volt, a késő bronzkorban pedig indoeurópai illír törzsek özönlöttek a környékre, akik kertek, szőlőültetvények létrehozásával és sókitermeléssel foglalkoztak.
395-ben a mai Montenegró területe a Kelet-Római Császárság fennhatósága alá került, a belső területeken pedig szláv törzsek telepedtek le. Ezért a következő évszázadokat a bizánci-szláv harcok jellemezték.
A 10. században megalakult a térség belsejében a Zeta fejedelemség, amely hatalmát előbb-utóbb az egész területre kiterjesztette. 1040 és 1043 között a montenegróiak felőrölték a bizánci seregeket, megszabadítva ezáltal a térséget a bizáncia uralom alól.
Amerika felfedezésével csökkent az érdeklődés a Földközi-tengeri területek iránt, az anyagi források elapadása pedig a kultúra és építkezések virágkorának is véget vetett. Montenegró gazdaságát a Napóleoni háború után az orosz cári kasszából érkező nagyvonalú adományok mentették meg az összeomlástól.
A 19. században Montenegró független világi állammá vált, de önállóságát csak az 1878-as Berlini kongresszus erősítette meg.
1914-ben Montenegró Szerbia oldalán lépett be a I. világháborúba, azt követően pedig a Szerb-Horvát-Szlovén királyság része lett, amelyet a folyamatos belső ellenállás jellemzett. 1929-ben az ország neve Jugoszláviára változott. A Jugoszlávia részét képező Montenegró Szövetségi Köztársaság 1945-ben jött létre. 2003-ban végleg megszűnt a Jugoszlávia elnevezés, azóta hivatalosan Szerbia és Montenegró elnevezést használják.
Az utóbbi évtizedekben a területen dúló katonai akciók nem kedveztek a térség turisztikai életének. A politikai viszályok lecsillapodását követően azonban ismét egyre több turista látogat a mesés látnivalókat tartogató országba.