A 82 éves nő hasi fájdalmakkal ment orvoshoz, a vizsgálat eredménye pedig teljes döbbenetet okozott: egy 40 éves magzatot találtak benne. Ilyen esetről szinte alig tud az orvostudomány.
Az orvosok először azt hitték, a kolumbiai Bogotában élő nőnek epeköve van, és ezért fáj olyan rettenetesen a hasa. A röntgen után aztán kiderült az igazság, amit lithopedion állapotként tart nyilván az orvostudomány – hozta nyilvánosságra az NTD nevű oldal.
A lithopedion a méhen kívüli terhesség alatt alakulhat ki. A méhen kívül fejlődő magzat általában hamar életét veszti, mert felszívódik a szervezetben. Ha viszont már túl nagy ehhez, beindul egyfajta meszesedési folyamat, hogy elkerülhető legyen a bomlás.
A “kő csecsemőnek” is nevezett jelenség ebben az esetben 40 évig tartott, mire felfedezték. Ha a nő nem megy orvoshoz, vajon meddig élhetett volna a mummifikálódott mészmagzattal a hasában?
A szervezet védekező mechanizmusa miatt kialakult magzatot el fogják távolítani a nő testéből, ezért átszállították egy másik kórházba.
Nem ez volt az első ilyen eset a közelmúltban, amikor hasonló orvosi csodára bukkantak: 2009-ben egy 92 éves kínai nőben fedeztek fel 60 éves magzatot.
Az első regisztrált eset pedig egészen 1582-re tehető. Akkor egy bizonyos Madame Colombe Chatri nevű francia nőről derült ki, hogy 28 évig hordozta magában meszesedett magzatát. Az ő esetében egyébként csak 68 éves korában bekövetkező halála után állapították meg a lithopediont.
forrás: borsonline.hu