Egy tajvani fotós, Will Hoa, a Maldív-szigeteken nyaralt, ahol csodálatos jelenséget sikerült megörökítenie. Gyönyörű kék színben ragyogott a tengerpart, amit a partra sodródott fitoplanktonok árasztottak magukból. A jelenséget biolumineszcenciának hívják.
Biolumineszcenciáról beszélünk, ha valamely élő organizmusban egy kémiai reakció fény (foton) kibocsátásával jár. A világításnak számos, a túlélést segítő szerepe van: a táplálék csalogatása, a támadó elijesztése, lehet továbbá párválasztási segédeszköz is, illetve akár egyszerre több funkciót is betölthet ezek közül. A biolumineszcens egysejtűek akkor világítanak, ha mechanikai stressz éri őket, és nagyon kis nyomásváltozásokra is reagálnak. A vizet ért legkisebb zavar is kiváltja a világító reakciót, ami a csónakok közelében vagy akár az úszó ember által megkevert vízben megdöbbentő fényeffektusokat eredményez.
William Ho így mesélt a különleges élményről: “Földöntúli látvány, mikor az emberi lábnyomok világítani kezdenek a homokban, vagy mikor az éjszakai csónakozók tündöklő kék csíkot húznak maguk után.”
forrás: erdekesvilag.hu